פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי תזונה לתואר ראשון

 

כללי

 

תזונה הוא ענף במדעי הטבע שחוקר את טיבם ואיכותם של מזונות. התחום עוסק גם בהרכבתם של מזונות  בצורה הטובה ביותר לאדם, כלכלתו והתפתחותו הגופנית התקינה.
לימודי תזונה עוסקים בסוגי המזון השונים ובדרכים להפקתו, מזון הוא כל דבר שנאכל על ידי החי או נספג על ידי צמח, המזון מספק את החומר לביית הגוף ואת האנרגיה לפעולתו של הגוף.

 

לימודי תזונה

 

לימודי תזונה מספקים ידע על היחס שבין תזונה לבין מצב בריאותו ותפקודו של הגוף, מדע התזונה מנסה להבין איך ומדוע היבטים מסוימים של דיאטה משפיעים על הבריאות, כיצד למנוע מחלות ואיך לשפר את יכולתו של הגוף להתמודד עם מחלות או ליקויים.

 

מידע נוסף על לימודי תזונה

 

לאחרונה בעקבות המחקרים והתצפיות נמצא קשר בין מצב בריאותו של הגוף לבין התזונה, זה מה שמכניס את מדעי התזונה לתחום הרפואה. בנוסף היות וישנה מגמה בעולם לשימוש באמצעים טבעיים ואורגניים לטיפול ושמירה על הגוף ענף זה של לימודי תזונה מקבל חשיבות ועניין.

 

לימודי תזונה לתעודה

 

קיימים מספר מסלולי לימוד לתעודה אך הידע הבסיסי שנלמד כולל: כימיה, כימיה אורגנית, מדעי הטבע, מדעים מדויקים, אנטומיה ומבנה גוף האדם, מדעי הצמח, ביולוגיה, אבולוציה, הנדסת מזון, אריזה ועוד נושאים רבים. ישנם נושאים רבים שקשורים לתזונה ביניהם תזונה אורגנית, תזונה בריאה, תזונה הוליסטית, תזונה וכושר, תזונה וספורט, תזונה טבעית, תזונת ילדים, תזונה לפי סוג דם, תזונה מאוזנת, תזונה מונעת, תזונה קלינית, תזונת תינוקות ועוד. אפשר לראות שמי שבחר בלימודי תזונה יכול להרחיב ולהתמקצע בכיוונים רבים בהתאם למה שמעניין אותו.

 

הגשמה

 

אם אתה מעוניין להגשים את עצמך כתזונאי, כמנהל מערכות מזון, כמפתח מזון, יועץ תזונה ועוד. לימודי תזונה יתנו לך את הידע והכלים לעסוק בתחום בהצלחה.

פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה